Neymar a Fermín jsou zárukou vítězství Brazílie nad Chorvatskem - Reuters

(Reuters) - Striker Neymar vstřelil v neděli gól na svém hřišti a Fermín se stal rozhodujícím pro vítězství brazilského národního týmu nad Chorvatskem pro 2 na 0 v přátelské přípravě na ruský Světový pohár.

Neymar nehrál, protože utrpěl zranění na pravé noze koncem února. On podstoupil operaci a je stále zotavuje z zranění, takže hra začala na silnici Anfield v Liverpoolu na lavičce.

Po vstupu po intervalu, Neymar dal více mobility na výběr, který zaznamenal dva góly ve druhé fázi.

Brazílie měla v prvním poločase mnoho obtíží, zejména na míči, musela se uchýlit k míčkám s zpětným rázem pro brankáře Alissona nebo dopředných kopů.

Se třemi hráči ve středním poli -Casemiro, Paulinho a Fernandinho-, tým nemohl vytvořit hry a první brankový kop se odehrál v 23 minutách střílel z vnějšku nad branku Philippe Coutinho.

Na druhou stranu Croatians naproti míči vystřelil míč a měl dobrý šanci v hlavičce, která se blížila k paprsku.

Ve druhé polovině trenér Tite dal Neymarovi na náměstí Fernandinho. Tým se více uvolnil, ale nevytvořil dobré šance na to, že by dokázal otevřít skóre na 24 minutách.

V pohybu zahájeném Williamem ve středu pole, míč prošel Coutinho až do příchodu k Neymar od levé strany. Útočník se zbavil známky krátkým driblingem a kopal na horní pravou nohu, aby houpal sítě.

Na památku, Neymar objal lékaře Rodrigo Lasmar, kdo operoval na 3 v březnu zlomeniny v páté metatarsal pravé nohy.

Chorvatsko, které je ve skupině D poháru po boku Argentiny, Nigérie a Islandu, není schopno tisknout na remízu a tým s několika změnami v týmu stále skóroval druhý v nadčasovém čase. Fermín, který narovnal střelu v hrudi a dotkl se obálky, aby 2 x 0 na stadionu, kde je zvyklý hrát za svůj klub, Liverpool.

Brazílie se v neděli vrátí na hřiště, aby se postavila Rakousku, poslednímu kamarádovi před tím, než se v červnu zúčastní debutu Světového poháru proti Švýcarsku na 17. Tým bude v prvním kole také čelit Kostarice a Srbsku.